Vēsture

Vilis Ozols

Vilis Ozols

2008.gadā JPPA „Kultūra” Tautas Deju ansamblis „Diždancis” atzīmēja 30 gadus, kopš kolektīva dibināšanas dienas. TDA „Diždancis” ir nozīmīgs ne tikai Jelgavas pilsētas, bet Latvijas tautas dejas attīstības vēsturē, jo ansambļa dibinātājs ir Vilis Ozols, deju horeogrāfs, kas apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.

Uldis Ozols

Uldis Ozols

No 1983. – 1991.gadam TDA „Diždanci” vadīja Uldis Ozols, turpinot Ozolu ģimenes tradīciju.
Kopš 1991.gada vairāk kā desmit gadus kolektīva vadītāja bija Anda Zeidmane, kuras vadībā 1996.gadā TDA „Diždancis” kļuva par Dziesmu un deju svētku laureātiem, saņemot veicināšanas prēmiju.
Pēc ansambļa 25 gadu jubilejas, TDA „Diždancis” ir Ievas Kareles rokās un šobrīd dejotāju skaits ir krietni pieaudzis, divas reizes nedēļā kopā pulcējot vairāk kā 40 jauniešus, ne tikai no Jelgavas, bet arī no citām Latvijas pilsētām.

TDA „Diždancis” ir viesojies Vācijā (Minstere), Dānijā (Velje), Beļģijā (Sant- katalina – Vaver), Ungārijā (Algio), Norvēģijā, Zviedrijā (Nica), Francijā (Šamberija), Turcijā, Horvātijā, Slovākijā, daudzkārt bijušājās Padomjus Savienības valstīs – Armēnijā, Gruzijā, Ukrainā, Krievijā.