a | b | Rss | Arhīvs

Rudens danči “Krāsu virpulī”!

Sestdien, 5. novembrī, plkst. 17.00 Jelgavas kultūras namā aicinām uz koncertu „Rudens danči… Krāsu virpulī.”

Šajā gadā ciemos esam aicinājuši gan jau ilggadējos draugus – TDA Kalve (mākslinieciskā vadītāja Gunta Skuja), gan pagājušā gadā iegūtos jaunos draugus no Siguldas – JDK Vizbulīte (mākslinieciskā vadītāja Indra Ozoliņa),  gan arī pavisam jaunus, ar kuriem kopā sadejosim „Rudens dančos” pirmo reizi – TDA Līgo (mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš) un JDK Austris (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone)  no Rīgas, un JDK Banga (mākslinieciskā vadītāja Kristīne Kārkliņa),  no Liepājas.

Koncerta režisore ir Sandra Ķiņķere, kura ir arī TDA Diždancis dejotāja. Gūstot iedvesmu rudens krāsu dažādībā, bagātībā un Imanta Ziedoņa „Krāsainajās pasakās”, šī gada koncertā iepazīsim kolektīvus caur krāsu paleti. Katrai krāsai ir savs raksturs, katrā pasakā ir ietverta kāda dzīves gudrība, ar ko asociējām kolektīvus. Būs nopietni un nenopietni stāsti.

Ar JDK „Banga” no Liepājas iepazīsimies caur Dzintaraino pasaku, jo tiem, kam kabatā elpojot dzintars, tie varot skriet simtiem kilometru tālu nepiekusuši – nu gluži tik tālu mūsu viesi būs braukuši. Vai ziniet ar kādu krāsu mums asociējas TDA „Līgo”? –  ar Zaļo krāsu, jo viņiem raksturīgi savu dejas stāstu radīt saskaņā  ar mūsu dabas vērtībām, negaidot, kad Zaļais mežs ienāks pilsētā. Kuriem būs dzeltenā, zilā krāsa un citas? To gan uzzināsiet koncerta gaitā.

Koncertā iekļautas labi zināmas dejas, kā arī vairākas, kas vēl nemaz nav redzētas plašākai skatītāju auditorijai, tāpēc visi, kuriem tuva deja, esiet kopā ar mums vienpadsmitajos „Rudens dančos”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ievietoja Sigita Permina (2016. gada 28. oktobris)

Nāc dejot Diždancī!

Vasara paskrējusi vēja spārniem un pavisam, pavisam drīz jau klāt jaunā sezona! Kā mums pagāja vasara? Krāsaini. Cītīgi gatavojām deju programmu un devāmies uz festivālu, piedzīvojumiem un iespaidiem bagātajā, Serbijā. Arī šī vasara neiztika bez laivu brauciena, kuram šķiet tika izvēlēta saulainākā augusta diena.

Vēl priekšā pagājušās sezonas jauno dejotāju iesvētības un tad jau laiks jaunajai sezonai – jauniem mēģinājumiem, jaunām dejām, jauniem koncertiem, jaunām ballēm, jauniem ceļojumiem, jaunām emocijām un… jauniem dejotājiem!

Dejot latviešu tautas dejas ir laime! Vēlies šo laimi uzbaudīt lieliskā kompānijā? Pievienojies mums - Diždancī!

Pirmie mēģinājumi, kur vari iepazīties ar mums jau pavisam drīz:

5. septembrī – Jelgavas Kultūras namā
18:00 – Mazais Diždancis (B grupa),
19:30 – TDA Diždancis (A grupa)

7.septembrī - Amatu skolas zālē
18:00 – Mazais Diždancis (B grupa),
19:30 – TDA Diždancis (A grupa)

Jaunos dejotājus gaidām visu septembri – pirmdienās un trešdienās!

Tiekamies?

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 23. augusts)

Diždancis “Pašā jūras vidiņā”

18. jūnijā Liepājas Olimpiskā centra arēnā notika Kurzemes Deju svētku lieluzvedums “Pašā jūras vidiņā”. Vērienīgajos svētkos tikās 99 deju kolektīvi, 2160 dejotāji no Kurzemes 22 novadiem un pilsētām, kā arī viesi no citām Latvijas pilsētām – “A” grupas Tautas deju ansambļi “Līgo” no Rīgas, “Gauja” no Valmieras, “Diždancis” no Jelgavas un senioru deju kolektīvs no Carnikavas “Tacis”.
Kā lieluzveduma īpašie viesi bija grupa “Latvian Voices”, kas piešķīra koncertam vēl lielāku spēku un burvību. Koncerta mākslinieciskie vadītāji bija Zanda Mūrniece un Jānis Purviņš, kas veiksmīgi darbojās kopā ar virsvadītājiem Litu Freimani, Ramonu Irbi un Santu Laurinoviču.

Šajos skaistajos kurzemnieku dejotāju svētkos tika uzaicināts piedalīties arī Tautas deju ansamblis “Diždancis”. Kopumā koncertā dejoja tikai seši “A” grupas kolektīvi, tāpēc bija vēl jo lielāka atbildība un gods. “Diždancis” uz vējaino Liepāju devās jau 17. jūnijā vakarā, kur tika aizvadīts pirmais mēģinājums. Ierodoties Liepājas Olimpiskajā centrā un vērojot citus dejojam, radās Deju svētku sajūta un nojauta, ka šis koncerts tiešām būs īpašs un emocijām bagāts.

Koncertā tika izdejotas 36 skaistākās un Kurzemē radītās un iemīļotākās dejas. “Diždancis” izdejoja tādas deju pērles kā “Sasala jūriņa”, “Es redzēju jūriņā”, “Sidrabrasa” un “Pūtiet guni”. Jāatzīmē, ka dejā “Pūtiet guni” muzikāli piedalījās arī grupa “Latvian Voices”, kas ļāva izjust patiesi spēcīgas emocijas. Saviļņojumu “Diždancim” radīja laukumā piešķirtā vieta. Jau no paša dejas sākuma kolektīvs atradās pavisam tuvu meiteņu grupai “Latvian Voices”, kuras piepildīja arēnu ar skaisto dziedājumu no paša lielā laukuma vidus. Mīlētā un pazīstamā deja “Sasala jūriņa”, kuru “Diždancis” izdejojis arī ārpus Latvijas robežām, šķiet bija viena no skatītāju iecienītākajām dejām, jo ovācijas un aplausi bija neaizmirstami.

Šis lieluzvedums bija spilgts “Diždanča” deju sezonas noslēgums, tik spilgts un krāšņs kā Bārtas, Rucavas, Kuldīgas un Alsungas brunči reizē.

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 28. jūnijs)

Pašā jūras vidiņā!

18. jūnijā plkst. 19.00 Liepājas Olimpiskā centra arēnā notiks vērienīgs Kurzemes Deju svētku lieluzvedumu “Pašā jūras vidiņā”. Svētkos tiksies 99 deju kolektīvu 2160 dejotāji no Kurzemes 22 novadiem un pilsētām, kā arī viesi – “A” grupas Tautas deju ansambļi “Diždancis” no Jelgavas, “Gauja” no Valmieras, “Līgo” no Rīgas un senioru deju kolektīvs “Tacis” no Carnikavas.

Lieluzvedumā dejotāji un īpašie viesi – grupa “Latvian Voices” – aicinās ieklausīties, sadzirdēt un saredzēt dejas un dziesmas dabu, kas apliecina mūsu sentēvu neapstādināmo garu un mūsu nenovērtējamo spēku, aicinot apzināties, ka tas, kas licies kur tālu – jūras vidiņā esam, ir tepat mūsos. Stāstu dejā un mūzikā veido deju svētku virsvadītāji, lielkoncerta mākslinieciskie vadītāji un horeogrāfi Zanda Mūrniece un Jānis Purviņš, strādājot kopā ar virsvadītājām Litu Freimani, Ramonu Irbi un Santu Laurinoviču.

Vairāk lasi: http://www.liepajaskc.lv/sakas-kurzemes-deju-svetku-bilesu-tirdznieciba/#more-6603

Tiekamies jau pavisam drīz Liepājā!

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 7. jūnijs)

Gredzenus mijot!

Emocijas, skaistums un mīlestība bija tas, kas vienoja visus A grupas kolektīvus, arī mūs, Cēsīs 28.maijā, lieluzvedumā “Gredzenus mijot”, kur patiesi, dejotāji mija gredzenus un teica viens otram “Jā” vārdu!
Paldies Jums dejotāji par kopības sajūtu, mēs sajutām! Paldies lieluzveduma organizatoriem par piedzīvojumu, kuru nekad neaizmirsīsim! #noķērāmkaifu

Plašāks ieskats neaizmirstamajā uzvedumā apskatāms šeit: http://www.lnkc.gov.lv/galerijas/310516-deju-uzvedums-gredzenus-mijot-/

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 7. jūnijs)

“Ievziedu laikā”

Laikā, kad zied ievas, visā pasaulē atzīmē Mātes dienu. Mēs visām māmiņām, omītēm, krustmātēm vēlamies veltīt koncertu „Ievziedu laikā”.
Koncerts ir veidots kā stāsts par katru no mums.  Mēs satiekam dažādus cilvēkus, bet viens no tiem ir Īstais cilvēks, iemīlamies, izveidojam kopīgu ģimeni, pasaulē nāk bērniņi, dodam viņiem dažādus padomus, gudrības, mācām darbiņus, iepazīstinām ar apkārtējo pasauli, tad nāk laiks, kad bērnam pašam par visu ir viedoklis un visbeidzot seko laiks, kad nu jau lielais bērns satiek savu dzīves draugu. Šis dzīves cikls  ir it kā noslēdzies, bet tajā pat laikā viss turpinās.
Un par to visu sakām paldies saviem vecākiem, šajā reizē, jo īpaši māmiņām.

Koncertā piedalās dažādu paaudžu dejotāji – TDA Diždancis, JDK Mazais diždancis, TDA Ritums (mākslinieciskā vadītāja Ieva Karele), Bērnu un jauniešu centra „Junda” deju kolektīvi „Jundēni” un „Jundaliņi”(mākslinieciskā vadītāja Madlēna Bratkus).
Koncertā ir iekļautas tās dejas, kas ir katra kolektīva repertuārā, bet izvēloties atbilstoši iecerētajam stāstam. Koncertā ne tikai dejos, bet arī dziedās – mūsu dziedošie dejotāji.
Šis koncerts vienlaikus ir arī mūsu vadītājas Ieva Kareles, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas otrā līmeņa īsās profesionālās augstākās izglītības studiju programmas  «Deju un ritmikas skolotājs» studentes diplomdarbs.

Koncerts „Ievziedu laikā” 6.maijā plkst. 19:00 Jelgavas kultūras namā. Ieeja bezmaksas.

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 28. aprīlis)

Esam laimīgi dejojot!

Gads nudien iesācies aktīvi un ar koncertiem un jaunām dejām bagāts! 5. februārī uzstājāmies Ledus skulptūru festivālā, kas sanāca arī mūsu pirmais šī gada brīvdabas koncerts. Šeit arī neliels ieskats šajā svinīgajā pasākumā – video. Bet 20. februārī devāmies ciemos tepat uz Jelgavas pili pie mūsu draugiem TDA “Kalve”. Spītējot ne pārāk jaukajiem laika apstākļiem, rīta daļu pavadījām aktīvi sportojot sporta spēlēs, bet vēlāk jau tikāmies koncertā “Polka pilī, bet pēc koncerta sekoja balle, kur kolektīvi rādīja sagatavotos priekšnesumus, kuru tēma bija “Kad cirks kļūst par realitāti”.

Priekšā vēl daudz un dažādi notikumi! No 26. – 28. februārim Diždancis aktīvi mēģinās un slīpēs deju soli nometnē, kura šogad notiks Sesavā! Bet jau nākamajā nedēļā, 5. martā dosimies ciemos uz Tukumu pie VPDK “Vidums”, lai sadejotu kopā koncertā “Sieviete – Dieviete” plkst. 18:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā. ! Uz vienas skatuves tiksimies ar tādiem kolektīviem kā TDA Dardedze , TDA “Liesma” , TDA Svīta , VPDK “Sudmaliņas” , VPDK “Svīta”, VPDK “Dardedze”, VPDK “Oglīte” VPDK “Greizie rati”.

19. martā plkst. 19:00 piedalīsimies koncertā “Esi laimīgs dejojot” Salaspils kultūras namā “Enerģētiķis”, ciemosimies pie JDK “Ūsiņš”.  Šajā koncertā piedalīsies arī TDA “Gatve”, TDA “Zīle”, TDA “Jandāls” un JDK “Austris”.

Ja vēlies redzēt cik laimīgi esam dejojot – tiekamies koncertos Tukumā un Salaspilī!

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 24. februāris)

Liekam jaunu bildi iekšā!

Jaunais gads sācies un rit pilnā sparā. Lai gan aiz loga pašreiz valda lieli mīnusi un sākusies īsta ziema, Diždancim mēģinājumos iet karsti. Šis gads solās būt raibs ar dažādiem pasākumiem un koncertiem, kas mūsu repertuārā  ienes arī daudz jaunas dejas.

Pirmie koncerti jau janvārī.
23. janvarī dosimies uz jauniešu deju kolektīvu sadanci Lielvārdē “Zvaigznei ticot“. Koncerts notiks kultūras namā “Lielvārde”, tā sākums plkst. 18:00. Sadejosim kopā ar JDK “Pūpolītis”, TDA „Jaunība”, TDA „Jandāls”, TDA „Ogre”, JDK „Māra”, JDK „Jumpraviņa”, JDK „Virpulis”, JDK „ Zelta virpulis”, JDK „Vizbulīte”.

30. janvārī plkst. 18:00 dejosim Siguldā, tautas deju ansambļu koncertā “Baltās ziemas deju virpulī” Siguldas novada kultūras centrā. Siguldā deju virpulī laidīsimies ar JDK “Vizbulīte”, TDA “Līgo”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma”, TDA “Katvari”, TDA “Ačkups”.

 

Tiekamies koncertos!

Ievietoja Santa Brokhuzena (2016. gada 6. janvāris)

Lai laimīgs Jaunais gads!

Ievietoja Santa Brokhuzena (2015. gada 29. decembris)

Rudens dančiem – 10

Jau atkal klāt rudens. Šogad vēl krāsaināks un krāšņāks. Šis gads ir īpašāks kā citi arī ar to, ka “Rudens dančiem” aprit apaļi 10 gadi! Jau 7. novembrī plkst. 17:00 Jelgavas Kultūras namā Diždancis vienkopus pulcēs savus draugus no dažādām Latvijas pilsētām, lai atkal kopā izdejotu rudeni. Ciemos brauks tādi kolektīvi kā TDA Gatve (Rīga), TDA Jandāls (Bauska), JDK Ūsiņš (Salaspils), JDK Pūpolītis (Lielvārde), JDK Delveri (Jēkabpils), JDK Vizubulīte (Sigulda) un arī TDA Kalve (Jelgava), kas nav laiduši garām nevienus Rudens dančus!

Taču kā pieņemts, nevieni Rudens danči neizpaliek arī bez sportiskām aktivitātēm un šogad tās būs orientēšanās sacensības pa Jelgavu, ļaujot iepazīt ciemiņiem mūsu pilsētas skaistākās un nozīmīgākās vietas, tādēļ mājās nedrīkst aizmirst kompasu. Tā kā sestdien Jelgavā būs manāmi daudz skrienoši dejotāji. Taču raibi pavadītā diena noslēgsies ar balli.

Paldies par atbalstu pasākumā tapšanā Jelgavas pilsētas domei un JPPI “Kultūra”.

Tiekamies jau sestdien!

Ievietoja Santa Brokhuzena (2015. gada 3. novembris)
HIMNA
Aizvērt

TDA "Diždancis" himna

Pēc darba cēliena bites nāk stropā,
Pirmās no rīta atkal ziedos iet.
Atkal mēs Jelgavā sanākuši kopā,
Te, kur pie Lielupes jaunība mums zied.

Tā jau ir novēlēts mums mūža lokā,
Tā jau ir nolemts vienmēr tālāk iet.
Atkal mēs Jelgavā sanāksim reiz kopā,
Te, kur pie Lielupes jaunība mums zied.

(V.Ozols)

| Copyright © TDA "Diždancis". Visas tiesības aizsargātas |[email protected]
Aizvērt